+421 47 5631 765
PO - PIA: 07:30 - 16:00

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Švédska bylinná zmes na 1.5l

Dostupnosť: Skladom

Bez DPH: 9,25 € S DPH: 11,10 €

Nakúpte u nás ešte v hodnote 25,00 € a získajte dopravu zadarmo!

Detaily

Švédska bylinná zmes je tradičná zmes rastlinných drog pripravená z koreňov, listov, kvetov a plodov rastlín, kôry stromov, rastlinných štiav a stromových živíc domácich a exotických liečivých rastlín. Podľa návodu z nej možno pripraviť tinktúru - Švédske kvapky-Hanus. Obsah originálneho balenia (papierová skladačka) je určený na zmiešanie s 1,5 l alkoholu. Balenie je rozdelené na dve rovnaké časti, čo umožňuje pripraviť tinktúru z polovičného množstva, teda zmiešaním obsahu iba jedného papierového vrecka s 0,75 l alkoholu.

Jedno originálne balenie 242g obsahuje 2x papierové vrecko Švédskej byl. zmesi. Obsah 1 papierového vrecka Švédskej bylinnej zmesi 121g: Species 102g - zmes rezaných rastlinných drog Theriak 19g - zmes práškovaných rastlinných drog (vo vnútri papierového vrecka)

Použitie: Tinktúra Švédske kvapky-Hanus je vhodná na vnútorné i vonkajšie použitie. Pri vnútornom použití podporuje činnosť tráviacich orgánov, zvyšuje chuť do jedla a má mierne laxatívny účinok. Pri vonkajšom použití pôsobí pri drobných poraneniach pokožky a reumatických bolestiach.

Dávkovanie:  Výživový doplnok môžu užívať iba osoby staršie ako 18 rokov. Užíva sa 1/2 až 1 kávová lyžička pripravenej tinktúry (2,5 až 5,0 ml), 1 až 3 krát denne. Maximálna jednotlivá dávka je 1 kávová lyžička (5 ml). Maximálna denná dávka je 15 ml.

Príprava: Do uzatvárateľnej sklenenej nádoby so širokým hrdlom nalejeme príslušné množstvo alkoholu. Najvhodnejší je obilný, alebo ovocný alkohol o koncentrácii 47% obj. etylalkoholu (47% vol.) Do alkoholu nasypeme najprv Theriak a po premiešaní Species. Opäť premiešame a odložíme na miesto, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému svetlu. Macerujeme pri normálnej izbovej teplote 14 dní, pričom obsah jeden až dva krát denne premiešame. Potom tekutinu zlejeme, byliny dôkladne vylisujeme, tekutiny spojíme a prefiltrujeme. Na zmiernenie horkej chuti v prípade potreby môžeme do tinktúry určenej na vnútorné použitie pridať primerané množstvo cukru (maximálna dávka 40 g cukru na liter tinktúry). Do tinktúry určenej na vonkajšie použitie a do tinktúry určenej pre diabetikov cukor nepridávame. Takto pripravenú tinktúru Švédske kvapky-Hanus uchovávame v dobre uzatvárateľnej tmavej sklenenej nádobe pri izbovej teplote mimo dosahu detí. Doba použiteľnosti pripravenej tinktúry je 5 rokov.

Upozornenie: Pripravená tinktúra Švédske kvapky-Hanus sa nesmie užívať v tehotenstve, pri dojčení a podávať deťom do 18 rokov. Ďalej sa tinktúra Švédske kvapky-Hanus nesmie užívať pri hnačke, dávení, poruchách pečeňových funkcií, žalúdočných, dvanástnikových vredoch a zauzlení čriev. Jedna kávová lyžička obsahuje asi 1,8 g alkoholu, preto sa nedoporučuje užívanie pri epilepsii a poškodeniach mozgu.

Zloženie:

- angelika lekárska, koreň

- citrónovník pomarančový, oplodie

- horec žltý, koreň

- ibiš lekársky, koreň

- jablčník obyčajný, vňať

- kasia úzkolistá, list

- krušina jelšová, kôra

- mäta pieporná, list

- muškátovník voňavý, semeno

- nátržník vzpriamený, podzemok

- oman pravý, podzemok

- puškvorec obyčajný, podzemok

- rebríček obyčajný, vňať

- valeriána lekárska, koreň

Výrobca: HANUS, Bylinné prípravky, Ľ. Okánika 2, 949 01 Nitra

8588000736102

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').

  1. Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Napíšte vlastnú recenziu

Podobné produkty