+421 47 5631 765
PO - PIA: 07:30 - 16:00

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Čajová kultúra

Čajová kultúra
2 years ago 1480 Pozretia

Neexistuje krajina,v ktorej by nepoznali rastlinku, z ktorej sa pripravuje nápoj s názvom ČAJ.
Tento multikultúrny nápoj má svoje postavenie všade vo svete.

Rovnaká bylinka = rovnaký nápoj. Ale predsa v každej krajine odlišný spôsob servírovania, pitia a dochucovania. Každá krajina má svoje špecifiká, zvyklosti a čajové zaujímavosti. Spomenieme len tie najzaujímavejšie.

VEĽKÁ BRITÁNIA

Jednoznačne najvýznamnejšou krajinou, v spojitosti s čajom , je Veľká Británia. Pitie čaju vo Veľkej Británii patrí k životnému štýlu. V priemere majú svoj "Tea time" až 6 x za deň!!! Všetky dôležité rodinné alebo obchodné stretnutia sa uskutočňujú pri šálke čaju. Deň by sa mal začať s tzv. Early Morning Tea. Ten podľa tradície by sa mal vypiť ešte v posteli.Zaujímavý je aj Breakfast Tea, podávaný s mliekom a cukrom alebo Afternoon tea či Five o´Clock Tea podávaný vždy s čajovým pečivom.

AMERIKA

Boston tea party alebo Bostonské pitie čaju spája Ameriku s týmto teplým nápojom. Kým v minulosti bol tento nápoj veľmi obľúbený, v súčasnosti však záujem o čaj neustále klesá a čo je na škodu, v súčasnosti sa vypije v USA 5 krát viacej kávy ako čaju.

JAPONSKO

V krajine vychádzajúceho slnka vytvorili z pitia čaju duchovný obrad. Z pitia čaju sa stalo umenie a spôsob nájdenia seba samého. Na tieto spirituálne obrady im slúžia výlučne tradičné zelené čaje. Samozrejme okrem zelených čajov sa dajú v Japonsku kúpiť aj dovážané čierne čaje alebo ovocné čaje, ktoré sú považované v Japonsku za nižšiu sortu čajov a pri ich pití sa už vôbec nejedná o žiadne duchovné seansy.

Zaradené v: Všetko o čaji