+421 47 5631 765
PO - PIA: 07:30 - 16:00

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

októbra 2020

Top 5 byliniek na imunitu

29. októbra 2020 15743 Pozretia

1, Rakytník rešetliakovitý

Patrí medzi rastliny s najväčšou výživovou hodnotou na svete.

Rakytník má antidepresívne a antistresové účinky. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, provitamín S, skupinu B,E,Fa P a organické kyseliny, ktoré podporujú imunitný systém a obranyschopnosť.

Je vhodnou doplnkovou metódou pri liečbe onkologických ochorení, srdcových a kožných chorôb. Pôsobí ako biogénny (pre život dôležitý) stimulátor, celkovo posilňuje organizmus a zlepšuje mentálnu čulosť. Zo zrelých bobúľ rakytníka sa vyrábajú: sirupy, čaje, kvapky, šťavy, sušené plody alebo bylinné cukríky.

Zaujímavou alternatívou je rakytníková šťava :


2, Echinacea purpurová

Je posvätnou bylinou severoamerických Indiánov.

Pomáha zvyšovať odolnosť proti infekciám a nevídane posilňuje náš imunitný systém, ktorého včasná reakcia na vírusy je rozhodujúca práve v čase epidémií chorôb z prechladnutia.

Echinacea sa vyznačuje aj antivirotickými účinkami, napríklad pri ochoreniach horných dýchacích ciest, infekciách močových ciest, má pozitívne účinky pri chronických zápaloch kĺbov a blahodarné účinky na kŕčové žily, popáleniny, poranenia kože. Prípravky z tejto liečivej byliny sú vhodné na rezné rany, spáleniny, lupienku, ekzémy alebo herpes na ústach. Echinacea je v súčasnej dobe dostupná vo viacerých formách a podobách ako sú napríklad tabletky, prášky, tinktúry, kvapky a čaje.

Ak Vás táto bylinka zaujala môžete si ju zakúpiť aj tu:

Prečítať Zaradené v: Zdravie