+421 47 5631 765
PO - PIA: 07:30 - 16:00

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

​Detoxikácia organizmu

​Detoxikácia organizmu
10. novembra 2020 5902 Pozretia

Detoxikácia organizmu

Potreba detoxikácie a očisty tela sa cení už od staroveku. Čistenie tela pomáha nielen zbaviť telo toxínov a zvyškov, ale pomáha prekonávať aj nezdravé stravovacie návyky a životný štýl.

Detoxikácia vášho tela a mysle by sa mohla stať celoživotným životným štýlom. V tomto príspevku Vám predstavíme dve rastliny, ktoré majú výnimočné detoxikačné vlastnosti. Toxíny majú veľa nebezpečenstiev. Priamo otrávia telo a poškodia mozog, pečeň, centrálny nervový systém a ďalšie životne dôležité orgány. Oslabujú imunitný systém , vďaka čomu je zraniteľný voči chorobám. A čo je najhoršie, vyživujú rakovinu, vírusy, zlé baktérie , parazity, kvasinky a iných votrelcov, čo zase prispieva k nástupu choroby.

Pestrec mariánsky

Rastlina, ktorá sa v niektorých kultúrach používa na liečbu určitých zdravotných problémov, vrátane porúch žalúdka, pečene a žlčníka. Organizmus disponuje orgánmi (pečeň, obličky, črevá) špecializovanými na odbúravanie toxických látok. Telo sa prirodzene neustále zbavuje toxínov. Plody Pestreca obsahujú mimoriadne prospešný a účinný antioxidant silymarín, ktorý má význam pri ochrane pečene pred jedmi a toxínmi, ktoré môžu vyvolať jej zápal alebo aj cirhózu.


Pomôžte pečeni – tá očisťuje krv od toxínov, alkoholu, pesticídov z potravín či ťažkých kovov. Pečeň má náročnú prácu, tak prečo jej to neuľahčiť?

Pestrec mariánsky má silné regeneračné schopnosti a hlavne jeho zložky výrazne pomáhajú pečeni pri vyplavovaní toxínov. Či už v práci alebo v pohodlí domova doprajte si šálku čaju z tejto výnimočnej byliny, pritom vaša námaha bude nulová.

Zaujímavým produktom je aj olej z pestreca mariánskeho

Matcha – čajovník čínsky

Matcha je zelený čaj pochádzajú z rastliny Camellia sinensis. Ale zatiaľ čo zelený čaj označuje skutočné listy, matcha je mletý prášok z listov zeleného čaju. Matchu môžete piť rovnako ako bežný zelený čaj. Hlavný rozdiel je v tom, že vrecká so zeleným čajom sa najskôr namáčajú v horúcej vode, zatiaľ čo mletá matcha sa pridáva do vody a tradične sa mieša s bambusovou metličkou (hoci sa často používa napeňovač mlieka).

Ako nám pomáha Matcha :

✓ jedna porcia čaju Matcha má rovnaké nutričné hodnoty ako 10 šálok zeleného čaju...

✓ obsahuje jedinečnú a silnú skupinu antioxidantov, ktoré sú známe ako katechíny, ktoré pomáhajú bojovať proti rakovine. Epigallocatechin-3-Gallo (EGCG) tiež spomaľuje nárast telesnej hmotnosti a vstrebávanie tukov.

✓ obsahuje nepomerne viac antioxidantov ako ostatné potraviny.

✓ je ideálnym každodenným zdrojom antioxidantov.

✓ pomáha upokojiť myseľ, zvyšuje sústredenosť aj pamäť a zlepšuje náladu

✓ je ideálny aj pre diabetikov, pretože zabraňuje tvorbe glukózy v krvi.

✓ podporuje schopnosť Vášho tela spaľovať jedlo 4x rýchlejšie ako za normálneho stavu.

✓ pomáha znížiť cholesterol a cukor v krvi. Samotný Matcha neobsahuje žiadny cukor, teda na glykemickom indexe dosahuje nulové hodnoty, pričom v jednej čajovej miske čaju Matcha nájdeme až 3 gramy vlákniny.

✓ Na zvýšenie potenciálu antioxidantov, ktoré Matcha obsahuje, vyskúšajte zmiešať Matcha s kvapkou citróna alebo limetkovou šťavou. Pripravte si napríklad osviežujúci Matcha ľadový čaj.

Vyskúšajte našu novinku na eshope Matcha čínsky zelený čaj