+421 47 5631 765
PO - PIA: 07:30 - 16:00

0Item(s)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Blog

​Babičkine tekuté bylinky

16. novembra 2020 5812 Pozretia
Prečítať Zaradené v: Zdravie

​Detoxikácia organizmu

10. novembra 2020 5856 Pozretia

Detoxikácia organizmu

Potreba detoxikácie a očisty tela sa cení už od staroveku. Čistenie tela pomáha nielen zbaviť telo toxínov a zvyškov, ale pomáha prekonávať aj nezdravé stravovacie návyky a životný štýl.

Detoxikácia vášho tela a mysle by sa mohla stať celoživotným životným štýlom. V tomto príspevku Vám predstavíme dve rastliny, ktoré majú výnimočné detoxikačné vlastnosti. Toxíny majú veľa nebezpečenstiev. Priamo otrávia telo a poškodia mozog, pečeň, centrálny nervový systém a ďalšie životne dôležité orgány. Oslabujú imunitný systém , vďaka čomu je zraniteľný voči chorobám. A čo je najhoršie, vyživujú rakovinu, vírusy, zlé baktérie , parazity, kvasinky a iných votrelcov, čo zase prispieva k nástupu choroby.

Pestrec mariánsky

Rastlina, ktorá sa v niektorých kultúrach používa na liečbu určitých zdravotných problémov, vrátane porúch žalúdka, pečene a žlčníka. Organizmus disponuje orgánmi (pečeň, obličky, črevá) špecializovanými na odbúravanie toxických látok. Telo sa prirodzene neustále zbavuje toxínov. Plody Pestreca obsahujú mimoriadne prospešný a účinný antioxidant silymarín, ktorý má význam pri ochrane pečene pred jedmi a toxínmi, ktoré môžu vyvolať jej zápal alebo aj cirhózu.

Top 5 byliniek na imunitu

29. októbra 2020 16406 Pozretia

1, Rakytník rešetliakovitý

Patrí medzi rastliny s najväčšou výživovou hodnotou na svete.

Rakytník má antidepresívne a antistresové účinky. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, provitamín S, skupinu B,E,Fa P a organické kyseliny, ktoré podporujú imunitný systém a obranyschopnosť.

Je vhodnou doplnkovou metódou pri liečbe onkologických ochorení, srdcových a kožných chorôb. Pôsobí ako biogénny (pre život dôležitý) stimulátor, celkovo posilňuje organizmus a zlepšuje mentálnu čulosť. Zo zrelých bobúľ rakytníka sa vyrábajú: sirupy, čaje, kvapky, šťavy, sušené plody alebo bylinné cukríky.

Zaujímavou alternatívou je rakytníková šťava :


2, Echinacea purpurová

Je posvätnou bylinou severoamerických Indiánov.

Pomáha zvyšovať odolnosť proti infekciám a nevídane posilňuje náš imunitný systém, ktorého včasná reakcia na vírusy je rozhodujúca práve v čase epidémií chorôb z prechladnutia.

Echinacea sa vyznačuje aj antivirotickými účinkami, napríklad pri ochoreniach horných dýchacích ciest, infekciách močových ciest, má pozitívne účinky pri chronických zápaloch kĺbov a blahodarné účinky na kŕčové žily, popáleniny, poranenia kože. Prípravky z tejto liečivej byliny sú vhodné na rezné rany, spáleniny, lupienku, ekzémy alebo herpes na ústach. Echinacea je v súčasnej dobe dostupná vo viacerých formách a podobách ako sú napríklad tabletky, prášky, tinktúry, kvapky a čaje.

Ak Vás táto bylinka zaujala môžete si ju zakúpiť aj tu:

Prečítať Zaradené v: Zdravie

Ako na lepší spánok?

22. septembra 2020 3936 Pozretia

Je pre Vás ranné vstávanie problém? Mávate bolesť hlavy, migrénu? Cítite sa podráždene a máte zlú náladu? Čo robiť pre to, aby sme po ráne nepôsobili ako zombie a boli ako bez života?

Prečítať Zaradené v: Zdravie

Áno, aj žena po štyridsiatke spoznáva svoje telo

14. júla 2020 4892 Pozretia

Toto som si začala uvedomovať vlastne až v mojich 48 rokoch, tesne pred 50. Čomu za to vďačím??


Prečítať Zaradené v: Zdravie

3 tipy ako sa zbaviť úzkosti a stresu

2. júla 2020 11567 Pozretia

V zhone bežných dní má väčšina ľudí problém sa zastaviť. Aj keď sme boli v posledných mesiacoch mnohí doma, necítime sa oddýchnuto. Ľudia sa uháňajú a zabúdajú na trochu kľudu.

Prečítať Zaradené v: Zdravie

Debata o čajíčkovaní s Natáliou Spišiakovou

3. mája 2020 12399 Pozretia

DEBATA O ČAJÍČKOVANÍ

Gunpowder tak trochu inak

14. apríla 2020 3962 Pozretia

Nový uhol pohľadu na maslové sušienky očami blogerky o zdravej strave Natálie Spišiakovej.

Prečítať Zaradené v: Zdravie

Brusnice, čo ste o nich ešte nevedeli...

17. septembra 2019 52701 Pozretia

Brusnica je považovaná za superpotravinu. V nasledovných riadkoch Vám priblížime pozitívne účinky brusnice na ľudský organizmus.

Prečítať Zaradené v: Zdravie

Sušené jablká

17. septembra 2019 5852 Pozretia

Sušené jablká upravujú hladinu cholesterolu v krvi, znižujú krvný tlak a napomáhajú pri liečbe žlčníka.

Prečítať Zaradené v: Zdravie